Gdzie wysłać artykuł? – Plany wydawnicze PTF

W czerwcu ukaże się drugi już numer kwartalnika Fizjoterapia Polska, wciąż jeszcze zbieramy propozycje artykułów do numeru 3 i 4. Do 31 maja także czekamy na artykuły do monografii przeznaczonej dla czynnych uczestników XVI Kongresu PTF w Pabianicach.

Fizjoterapia Polska – kwartalnik

Pierwszy numer Fizjoterapii Polskiej ukazał się w marcu, publikacja drugiego planowana jest na czerwiec. Do tego numeru przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone, jednak cały czas przyjmujemy propozycje artykułów do dwóch kolejnych tegorocznych wydań, planowanych odpowiednio na wrzesień (nr 3/2016 prawdopodobnie będzie miał swoją premierę podczas Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi) i listopad (nr 4/2016 – planowana premiera podczas XII Konferencji Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii).

Prace do Fizjoterapii Polskiej można wysyłać pocztą tradycyjną (na nośniku typu płyta CD, pendrive) lub elektronicznie na adres sekretariat@redakcja-fp.pl.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu znajdują się na stronie redakcyjnej lub stronie czasopisma w Index Copernicus.

Monografia

Autorzy, którzy brali czynny udział w XVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii otrzymali od redakcji propozycję zamieszczenia swojej pracy w monografii, która ukaże się podczas XII Konferencji Naukowej Poslkiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Prace przyjmowane są do 31 maja 2016 r., prosimy o wysyłanie ich na adres monografia2016@redakcja-fp.pl.

Wszelkie pytania dotyczące monografii można zadawać korzystając z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie.

Prace na Konferencję PTF

Do 30 września przyjmowane są także prace na XII Konferencję Naukową Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, która odbędzie się w dn. 25-26 listopada 2016 r. w Pabianicach.

Pełna lista tematów oraz formularz przesyłania prac znajduje się na stronie konferencji.

Przypominamy, że Komitet Naukowy ma prawo do skrócenia przyjmowania prac w zakresie danej sesji, jeżeli ilość odpowiednio wysokiej jakości, zakwalifikowanych przez KN, prac pozwoli wypełnić dany panel. Decydować może kolejność zgłoszeń, prosimy więc nie czekać na ostatnią chwilę.

Przewidujemy podobnie, jak w tym roku – dla czynnych uczestników XII MKN PTF możliwość publikacji w przyszłorocznej monografii.

Zapraszamy do przesyłania swoich prac!