Coraz mniej czasu na rejestrację w KRF

Szanowni Państwo,

14 października będzie ostatnim dniem, gdy rejestracja w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów, znajdującym się na stronie www.kosf.pl pozwoli Wam wziąć bierny a także czynny udział w wyborach na delegatów na Zjazd Krajowy.

Zwracacie się do nas Państwo z pytaniami „po co mam się rejestrować?”, często dodając, że czas na to macie przez najbliższe dwa lata.  Faktycznie, 14 października to nie jest data, po której nie będziecie mogli Państwo pracować w zawodzie, ale jest to termin, którego niedotrzymanie uniemożliwi Państwu dokonanie właściwego wyboru w dniu 5 listopada.

Głosując na osobę, której Państwo ufacie, która sprawi by Wasz region był godnie reprezentowany na Zjeździe Krajowym, dajecie sobie szansę by w powstającej Krajowej Izbie Fizjoterapeutów zasiadły osoby, którym faktycznie leży na sercu dobro polskiej fizjoterapii zarówno poprzez zwiększenie prestiżu zawodu, jak i dbanie o godne warunki pracy.

A może sami uznacie, że jesteście osobami, które mogą i chcą pracować na rzecz rozwoju fizjoterapii w Polsce?  Możecie przecież podjąć decyzję o kandydowaniu na delegata na Zjazd Krajowy!

Nie rejestrując się, lub nie idąc 5 listopada na Zjazd Wojewódzki bądź Regionalny pozwalacie, by decyzję podjął za Was ktoś inny. Kiepska frekwencja sprawi zaś, że udział delegatów z Waszego regionu zostanie podczas Zjazdu Krajowego zmarginalizowany, co może odbić się na nieodpowiednim rozwiązywaniu Waszych przyszłych, lokalnych problemów…

Jeśli jeszcze nie dokonaliście Państwo rejestracji i zostawiacie to na ostatni dzień, może niestety okazać się, że zabraknie Was na liście wyborczej, szczególnie w przypadku, gdy wniosek będzie niekompletny, lub będzie zawierał błędy. Koordynatorzy wojewódzcy mają coraz więcej pracy, a czas tylko do 21 października, by zamknąć listę pozytywnie zweryfikowanych wniosków. Zapewne zrobią co tylko się da, ale musicie Państwo dać im na to szansę.

Prosimy też pamiętać o załączaniu skanu dyplomu, koniecznie ze wszystkimi wymaganymi podpisami.

Pytacie Państwo także, czy rejestracja jest bezpieczna? Serwer na którym są zbierane dane jest własnością Ministerstwa Zdrowia, posiada też wszelkie możliwe zabezpieczenia.

Prosimy pamiętać, że jedyna strona, która jest wynikającym z zapisów ustawy miejscem rejestracji do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów to: www.kosf.pl, wszelkiego uzupełniania danych prosimy zaś dokonywać w odpowiedzi na uwagi koordynatorów wojewódzkich.

Szanowni Państwo, po długich walkach udało się uchwalić i utrzymać w niezmienionej formie ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Udowodnijmy naszą aktywnością, że nasi oponenci nie mieli racji, gdy twierdzili, że nie ma potrzeby tworzenia naszego Samorządu. Pokażmy, że zasługujemy byśmy sami mogli o sobie decydować!

Liczymy na Was!

Z wyrazami szacunku,

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii