Ubezpieczenie fizjoterapeutów

1 kwietnia samorządy pięciu zawodów medycznych (Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Naczelna Izba Lekarska, Naczelna Izba Aptekarska, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych) wystosowały pismo do Prezesa Rady Ministrów o zapewnienie na koszt państwa ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków personelu medycznego udzielającego wszelkich świadczeń zdrowotnych w okresie epidemii, w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, doznania uszczerbku na zdrowiu lub poniesienia śmierci w następstwie zakażenia.

Pismo można przeczytać m.in. na stronie cowzdrowiu.pl.

Spróbowaliśmy dowiedzieć się jakie ubezpieczenie od zachorowań na COVID-19 może zaoferować wieloletni partner Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii – Firma Mentor. Okazuje się, że w obecnej sytuacji wybór jest niewielki, gdyż ryzyko zachorowania jest bardzo duże, firmy ubezpieczeniowe nie są w stanie oszacować ryzyka.

Z kolei drugi nasz partner – InterPolska przygotowała dla swoich klientów zestaw pytań i odpowiedzi w zakresie ubezpieczeń w okresie pandemii.

 

Jedną z form ubezpieczenia dostępnego dla Fizjoterapeutów w związku z zagrożeniem koronawirusem jest program Polisa.Med.PL:

Ubezpieczenie NNW plus niezdolność do pracy i HIV / WZW (informacja w formacie pliku Word)

Poniżej zaś prezentujemy przekierowanie do zestawu pytań i odpowiedzi dla ubezpieczonych w InterPolsce.

W związku z sytuacją jako dotyka wszystkie zawody medyczne, mając na uwadze oczekiwania przedstawicieli Środowiska Fizjoterapeutów, przygotowaliśmy dedykowane banery informacyjne.
Banery zawierają przekierowanie do strony, dedykowanej ubezpieczeniom INTER, podczas pandemii Koronawirusa.
Jesteśmy przekonani że dzięki tym dodatkowym informacjom, fizjoterapeuci sprawnie odnajdą wszystkie wiadomości dotyczące zakresów ochrony ubezpieczeniowej, których mogliby poszukiwać.