2 Letnie Mistrzostwa Fizjoterapeutów w Dąbkach

W dniach 27 – 28 lipca 2019 roku w Dąbkach organizujemy szereg imprez kulturalno – sportowych, które przyciągają z każdą edycją coraz większą grupę turystów i mieszkańców.

W skład imprez wchodzi:
  • Maraton Zumby – 27 lipca,
  • Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy na dystansie 10 km oraz biegi towarzyszące dzieci i młodzieży  – 28 lipca,
  • Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy – 28 lipca.

Weekendowe wydarzenia rozpoczynamy w sobotę od popołudniowego Maratonu Zumby, w którym udział jest bezpłatny. Maraton prowadzony jest przez profesjonalnych instruktorów.
Jednocześnie w sobotę uruchamiamy biuro zawodów dając biegaczom możliwość odbioru pakietów startowych, w skład którego wejdzie numer startowy z bezzwrotnym chipem do pomiaru czasu, koszulka techniczna lub ręcznik oraz izotonik.
W niedzielę biuro zawodów czynne będzie od godziny 8:30. O godzinie 9:30 startują biegi towarzyszące dzieci i młodzieży. O godzinie 11:30 rozpoczyna się bieg integracyjny zaRadnych i odWażnych, w którym startują zaproszeni goście i osoby niepełnosprawne. Punktualnie  o godzinie 12:00 startuje bieg głównym na dystansie 10 km. Trasa biegu to dwie 5 km pętle biegnące przez turystyczną miejscowość Dąbki oraz mierzeję między morzem, a jeziorem. Imprezy biegowe prowadzi jednej z najlepszych spikerów biegowych w Polsce Pan Roman Toboła. Gościem tegorocznej edycji będzie Jan Huruk,  jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego maratonu. Wielokrotny rekordzista Polski na różnych dystansach. Posiadacz ciągle aktualnego rekordu Polski na dystansie 15 km. W ramach biegu rozegrane zostaną 2. Letnie Mistrzostwa Fizjoterapeutów, na które zapraszamy nie tylko fizjoterapeutów z okolic ale również przebywających na wczasach. Po zakończeniu biegu na wszystkich na mecie czeka piękny medal (medal z 4. Edycji Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego 2017 został uznany za najpiękniejszy medal biegowy w Polsce wg użytkowników portalu maratonypolskie.pl), gorący posiłek, zimne piwo, ciasto, woda, kawa, herbata. Od godziny 13:45 na scenie rozpoczynamy dekoracje zwycięzców, które kończy losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu głównego.
Od godziny 18:00 rozpoczynamy koncertem 5. Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy, na który w tym roku zaprosiliśmy Kabaret DNO oraz Kabaret Młodych Panów. Udział w Wieczorze Kabaretowym jest bezpłatny.