Mistrzostwa Polski w kolarstwie – podsumowanie

Z wielką przyjemnością przekazujemy podsumowanie Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów MPF w kolarstwie w 2022 roku, dziękując bardzo serdecznie organizatorom w tym przede wszystkim Jędrzejowi Wierzchowskiemu z oddziału kujawsko-pomorskiego PTF (cały komitet organizacyjny wymieniony jest nieco niżej).

Tegoroczne zawody były kontynuacją inicjatywy z 2018 roku. Z powodu pandemii COVID-19 była dwuletnia przerwa w rozgrywkach. Zmagania w 2022 roku toczyły  się w II turach tj. w odmianie szosowej (III rok) w Inowrocławiu 06.08.2022 w ramach Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego oraz w odmianie górskiej (II rok) w Świeradowie 17.09.2022. w ramach maratonu MTB Bike Maraton.

W Inowrocławiu wzięło udział 26 osób (w tym 2 panie), a w Świeradowie 22 osoby (w tym 4 panie) czyli razem 48 fizjoterapeutów.

Były osoby które wzięły udział w obu imprezach. Wśród pań była to koleżanka Burzyńska Daria z Ostrowa Wlkp. GRATULACJE !

Wśród panów byli to koledzy :

Z Ustronia: Bubik Artur, Dulęba Bartosz, Hombek MaciejGwoźdź Andrzej z Jarosławia, Handy Tomasz z Mikołowa, Kukułka Maciej z Lubina, Świerczyński Łukasz z Krakowa, Grzywacz Radosław z Milanówka (Komitet Organizacyjny), Wierzchowski Jędrzej z Inowrocławia (Komitet Organizacyjny).

Również GRATULACJE za wytrwałość.

Aby nasze zawody doszły do skutku zawiązał się społeczny Komitet Organizacyjny, w skład którego, oprócz w/w kolegów weszli jeszcze: Dariusz Fielek, Wojciech Kwiatkowski z Inowrocławia, Grzegorz Kolczyński z Torunia oraz Dariusz Milko z Jeleniej Góry. Należy dodać, że w Świeradowie w sprawach organizacyjnych wspierała nas żona Dariusza Milko, Małgorzata, również fizjoterapeutka. Honory domu w Uzdrowisku Świeradów czynili: Małgorzata Osińska i Witold Dziekan.

Nazwa Mistrzostwa Polski zobowiązuje, tak więc raz jeszcze przypomnimy naszych MISTRZÓW:

INOWROCŁAW

PANIE                                                       

 1. Daria Burzyńska
 2. Ewelina Jasińska
 3. brak

 PANOWIE

 1. Dominik Omiotek
 2. Filip Mordaka
 3. Marcin Baranowski

ŚWIERADÓW

PANIE

 1. Julia Borowska 
 2. Hanna Machura-Powęzka
 3. Daria Burzyńska

PANOWIE

 1. Sebastian Wolny
 2. Tomasz Handy
 3. Karol Januszkiewicz