Prace nad ustawą w Sejmie – 19 maja 2016

12:00

Komentarz Przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia i Rzecznika Prasowego PTF dla Polityki Zdrowotnej.

10:00

Wznowienie prac nad projektami ustaw wniesionymi przez posłankę Hrynkiewicz ma się odbyć na kolejnym posiedzeniu Sejmu RP, a więc dopiero w czerwcu. Oznacza to, iż projekt podpisany przez Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudę, wcześniej uchwalony przez Sejm RP 25 września 2015 r. wejdzie w życie zgodnie z harmonogramem!

Wygląda na to, że wygra rozsądek, a pacjenci i fizjoterapeuci mogą zacząć mrozić szampany. Jednak z ich otwieraniem należy się wstrzymać do 31 maja.

09:40

Otrzymaliśmy informację z biura Komisji Zdrowia, o odwołaniu planowanego na dziś, na godzinę 17:00 posiedzenia Komisji Zdrowia, która miała rozpatrywać ewentualne poprawki zgłoszone przez Sejm RP.

09:26

Decyzją Konwentu Seniorów w dniu dzisiejszym nie będą procedowane projekty ustaw o zmianie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

09:04

Trwa posiedzenie Sejmu RP, przed chwilą w ostrych słowach skrytykował projekt nowelizacji poseł Tomasz Szymański, wnosząc o zwołanie Konwentu Seniorów. Powołał się na analizę prawną, o której wspominał podczas Komisji Zdrowia mówił poseł Rajmund Miller.

Decyzją Marszałka Sejmu nastąpiła przerwa.