XV Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

W dniach 19-21 maja 2022 r. w Pabianicach odbyła się XV Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią fizjoterapeuci znów mogli pojawić się w hotelu Fabryka Wełny, by przez trzy dni rozmawiać o przyszłości fizjoterapii w Polsce. Pojawiło się też troje gości z zagranicy – prof. Alia Alghwiri z Jordanii, prof. Charlotte Hager ze Szwecji i prof. Grazina Krutulite z Litwy.

19 maja odbyło się Forum Dziekanów, podczas którego rozmawiano o przyszłości kształcenia fizjoterapeutów. Kolejne dwa dni poświęcono na sesje naukowe, warsztaty, zwiedzanie jak zawsze bogatej sali wystawienniczej i wiele godzin kuluarowych dyskusji.

W piątek wieczorem blisko 150 uczestników bawiło się na bankiecie, zaś w sobotę wydarzenie zakończono IV Konferencją PTF Młodych Naukowców.

Około 300 uczestników, 20 wystawców, blisko 100 wykładów, 10 warsztatów i prawie 60 plakatów – to bilans XV KN PTF.

Dziękujemy zaproszonym gościom – w tym przedstawicielom MZ, MEiN, NFZ, władzom miasta Pabianic i powiatu pabianickiego, wszystkim, którzy zechcieli poszerzyć swoją wiedzę naukową oraz przekazać swoją, sponsorom (Fundacja Moc Pomocy, firmy Zepter International Poland oraz NewU sp. z o.o.) i wystawcom, których obecność uatrakcyjniła salę wystawienniczą i wsparła finansowo przedsięwzięcie.

Liczymy, że kolejne konferencje Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii będą równie udane, jak ta właśnie zakończona. A dziś już zapraszamy do Konstancina-Jeziorny, gdzie już we wrześniu odbędą się XVI Jesienne Dni Fizjoterapii.