Medfile (artykuł sponsorowany)

Artykuł sponsorowany

Medfile – kompleksowy program do elektronicznej dokumentacji rozwijany razem z fizjoterapeutami

Nie zawsze trzeba być pierwszym, ważne aby być kompleksowym. Taką właśnie strategię rozwoju przyjęliśmy dla naszego niezawodnego programu do elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile. Co kryje się za tymi słowami? Otóż pod intuicyjnym interfacem i przyjaznej szacie graficznej kryją się mechanizmy, które pozwalają na prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestracji pacjentów online, wysyłania powiadomień SMS, generowanie raportów, wystawianie dokumentów i wiele innych. I wszystko to zgodnie z najwyższymi standardami i w oparciu o wytyczne Krajowej Izby Fizjoterapeutów oraz dzięki współpracy z fizjoterapeutami, którzy są współautorami niektórych funkcji i rozwiązań systemu.

Prawie 50% fizjoterapeutów korzysta z elektronicznej dokumentacji medycznej. Gdzie jest drugie 50%?

Już prawie połowa fizjoterapeutów korzysta z elektronicznej dokumentacji medycznej*. Zgodnie z art. 9 pkt 4 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. poz. 1994 oraz z 2017 r. poz. 505) fizjoterapeuta jest zobowiązany prowadzić i udostępniać dokumentację medyczną. Do zakresu prowadzonej dokumentacji medycznej należy zaliczyć te dane i informacje na temat stanu zdrowia pacjenta, które są gromadzone w celu udzielenia świadczeń zdrowotnych w fizjoterapii. Blisko 60% fizjoterapeutów dokumentuje szczegółowo historię choroby pacjenta. Tak wynika z badania „Polak u fizjoterapeuty”* przeprowadzonego przez BioStat®. To bardzo dobra wiadomość. Porządna dokumentacja medyczna jest kartą przetargową podkreślającą jakość świadczonych usług. To również zabezpieczenie dla specjalisty w postaci materiałów dowodowych w postępowaniach karnych, procesach cywilnych czy innych zdarzeniach. Patrząc na korzyści, jakie wynikają z EDM zachęcamy drugą połowę fizjoterapeutów do rozpoczęcia swojej przygody z EDM zakładając bezpłatne konto w naszym systemie. www.medfile.pl to miejsce, które odpowiada na potrzeby jego użytkowników, ponieważ jest z nimi tworzony.

Co jest istotne w programie do EDM i jakie są oczekiwania pacjentów?

Najlepiej, aby karta historii choroby pacjenta była prowadzona zgodnie z procesem diagnostyczno-terapeutycznym zaproponowanym przez KIF. Dedykowana karta pacjenta, która zawiera wszelkie niezbędne pola na udokumentowanie schorzenia pozwala lepiej zarządzić całym procesem zdrowienia pacjenta. Tak zostało to rozwiązane właśnie w Medfile. Wyodrębniliśmy trzy główne sekcje w karcie pacjenta, które dotyczą:

– badania podmiotowego,

– istoty dolegliwości,

– badania przedmiotowego z kodami ICF.

Dzięki temu ta karta idealnie oddaje cały proces prowadzenia pacjenta.

Warto również wspomnieć tutaj o całym systemie rezerwacji wizyt online i powiadomień SMS. To rozwiązanie, które nie tylko optymalizuje czas pracy fizjoterapeutów i pozwala zaoszczędzić czas na formalnościach. To rozwiązanie, którego wymagają pacjenci. Potwierdzają to wyniki naszego badania*. Aż 49,3% pacjentów deklaruje, iż rejestracja online jest jedną z wygodniejszych form zapisywania się na konsultacje. Dodatkowo automatyczne potwierdzenia SMS sprawiają, że pacjenci pamiętają o umówionej wizycie i pojawiają się w gabinecie o ustalonej porze.

Podsumowując najlepszy program do EDM to taki, który:

  • Jest tworzony razem z fizjoterapeutami,
  • Posiada dedykowaną kartę pacjenta przygotowaną zgodnie ze sztuką fizjoterapeutyczną,
  • Ma zaimplementowane kody ICF,
  • Posiada diagram fizjoterapeutyczny,
  • Posiada system rezerwacji wizyt online,
  • Korzysta z automatycznych powiadomień i przypomnień SMS o konsultacjach,
  • Oferuje wielofunkcyjny kalendarz i wiele udogodnień podczas zapisywania pacjentów na wizyty,
  • Ma możliwość realizowania konsultacji grupowych,
  • Zapewnia użytkownikowi bezpłatną stronę www na szablonie,
  • Oferuje bezpłatną wersję aplikacji i korzystne rozwiązania abonamentowe.

Chcesz zobaczyć powyższe funkcje? Testuj Medfile bezpłatnie 14 dni. Potrzebujesz więcej informacji? Umów się na bezpłatną prezentację systemu. Zadzwoń pod numer (+48) 530 610 330 lub napisz do nas maila na adres: biuro@medfile.pl

* https://www.badanie-opinii.pl/raporty/polak-u-fizjoterapeuty