Letnie Mistrzostwa Fizjoterapeutów w Dąbkach

28 lipca 2019 roku, w Dąbkach, pod patronatem m.in. Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii odbył się 6. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy, w ramach którego rozgrywane były także Letnie Mistrzostwa Fizjoterapuetów.

W biegu głównym wzięło udział 539 uczestników, którzy zmuszeni byli dodatkowo zmierzyć się z dotkliwym upałem. Na starcie stanęła także Katarzyna Syrewicz – członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, która pierwszy raz zmierzyła się z takim dystansem.

Wśród fizjoterapeutek najlepsza okazała się Daria Maik (najlepsza wśród kobiet, 26. miejsce wśród wszystkich startujących), druga była Anna Brugier, trzecia Katarzyna Bakalarz.

Czwarte miejsce zajęła Natalia Wiernicka, jednak ze względu na wątpliwości proceduralne dotyczące jednej z zawodniczek, które właśnie wyjaśniamy – może jeszcze znaleźć się na podium.

Wśród panów wygrał Piotr Olkowski, drugi był Adam Bakalarz, a trzeci Sławomir Jankowski.

Oprócz biegu głównego rozgrywany były liczne towarzyszące. W swoich kategoriach wiekowych startowały dzieci (najmłodsze na dystansie 150 m, najstarsze na 1500 m).

Na dystansie 1100 m odbył się także bieg pod nazwą: ZaRadni i OdWażni, w którym udział wziął prezes ZG PTF Marek Kiljański, rywalizujący między innymi z Janem Hurukiem olimpijczykiem z Barcelony (1992, a w tym samym roku zajął trzecie miejsce w maratonie w Londynie uzyskując trzeci do dziś wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, 4. w Mistrzostwach Świata w Tokio w 1991 r.), przewodniczącym Rady Powiatu Sławieńskiego Andrzejem Protasiewiczem (zwycięzcą biegu), radnymi Darłowa: Justyną Osses, Bogdanem Herbeciem, Adamem Wasieńko, Wiesławem Moskwą, wójtem gminy Darłowo Radosławem Głażewskim, sołtysami Dobiesława – Małgorzatą Parysiak, Kopania – Alfredem Cichockim.

Nasz reprezentant zajął miejsce w środku stawki.

Wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć w tych trudnych warunkach, w tym naszym reprezentantom oraz triumfatorom – serdecznie gratulujemy!!!

GALERIA: