Koferencja w Tarnowskich Górach – zapisy do 30 września

Kompleksowo o rehabilitacji z okazji jubileuszu. Trwają przygotowania do konferencji naukowo-szkoleniowej w „Reptach”. Zapisy do 30 września

Bez właściwej rehabilitacji nie ma powrotu do zdrowia. Dobitnie pokazał to COVID-19, choroba atakująca wszystkie organy, zwłaszcza układ oddechowy i naczyniowy. Najlepsi specjaliści od rehabilitacji z całego kraju i zagranicy przyjadą w październiku do Rept, by zastanawiać się nad rozwojem tej nieco pomijanej dziedziny. Z okazji 60-lecia w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniową pod hasłem: „Perspektywy rehabilitacji kompleksowej”.

Pacjenci w całym kraju szturmują centra rehabilitacji, by na nowo nauczyć się chodzić, oddychać, wzmocnić mięśnie. Pocovidowe osłabienie organizmu, które dotknęło ludzkość masowo, pokazało, że choroba sieje spustoszenie w organizmie i aby wrócić do sprawności, trzeba poświęcić temu trochę czasu i oddać się w ręce specjalistów.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty od 60 lat pomaga wrócić do zdrowia osobom po wielu chorobach. Rehabilitowani są tu pacjenci po urazach, udarach, zawałach mięśnia sercowego czy chorobach onkologicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod stosowanych w ośrodkach na całym świecie.

Repty” były pierwszą placówką w kraju, która dysponowała odpowiednim zapleczem kadrowym i sprzętowym, by zacząć rehabilitację pocovidową. Tu przydało się doświadczenie nabyte przez lata.

Z okazji swojego 60-lecia ośrodek zaprosił wybitnych fachowców z całego kraju i zagranicy, by omówić przyszłość tej dziedziny, zwłaszcza w odniesieniu do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia w perspektywie do 2030 roku.

Zakres tematów jest bardzo szeroki. Uczestnicy zastanawiać się będą m.in. jak osiągnąć standardy europejskie w rehabilitacji powypadkowej, czy w wybranych schorzeniach można zastosować telerehabilitację oraz jak powinna przebiegać rehabilitacja pocovidowa w siłach zbrojnych.

Ab wziąć udział w konferencji, trzeba się zarejestrować przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września.

Honorowymi patronami konferencji są:

Marszałek Województwa Śląskiego;

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach;

Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;

Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej;

Rektor Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego;

Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów;

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej;

Prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji;

Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach;

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu;

Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii;

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych;

Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Logopedycznego;

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej.

PROGRAM KONFERENCJI

Program Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Repty 14-15 października 2021