JUBILEUSZ 20-LECIA INSTYTUTU MCKENZIEGO

W dniach 2-4 czerwca br w Poznaniu odbył się jubileuszowy Kongres 20-lecia Instytutu McKenziego. Tytuł Kongresu – ,,Układ mięśniowo szkieletowy w obliczu medycyny opartej na faktach naukowych” nawiązywał do najważniejszych zagadnień, które były poruszane podczas wydarzenia.

Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się głównie fizjoterapeuci, ale także lekarze ortopedzi, neurolodzy, neurochirurdzy i lekarze medycyny rodzinnej.

O wyjątkowości i randze Kongresu świadczył udział najważniejszych światowych autorytetów w leczeniu metodą McKenziego, m.in.: Dr Ted Dresinger (USA) – jeden z głównych specjalistów zajmujących się medycyną sportową w Stanach Zjednoczonych, Prof. Karim Khan (Kanada) – ekspert w zakresie biomechaniki, autor książki “Kliniczna Medycyna Sportowa”, Prof. Michael Adams (Wielka Brytania) – wybitny patomorfolog, współautor książki “Biomechanika bólu kręgosłupa” oraz wielu innych światowej sławy naukowców i specjalistów.

Wykłady uzupełniły dwa praktyczne warsztaty poprowadzone przez dr Granta Watsona i dr Tomasza Stengerta polegające na symulacji badania-wywiadu i prezentacji technik pracy z pacjentem. Dzięki wykorzystaniu transmisji video w czasie rzeczywistym wszyscy goście zgromadzeni na sali mogli wziąć w nich udział.

Organizatorem wydarzenia było Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Instytut McKenziego Polska i Rehasport Clinic.

Patronem medialnym wydarzenia był kwartalnik Fizjoterapia Polska.