IV Opolski Festiwal Fizjoterapii

W sobotę 4 czerwca 2016 r w Opolu odbyła IV edycja Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii.

Miasto może poszczycić się bogatymi tradycjami festiwalowymi, od lat goszcząc najlepszych polskich muzyków, jednak od czterech lat miasto gości także wybitnych polskich fizjoterapeutów, którzy wręczają osobom cenionym i zasłużonym dla tej dziedziny nauki nagrodę: Gwiazdę Fizjoterapii.

W pierwszej edycji wyróżnieniem uhonorowano profesora Marka Woźniewskiego, w drugiej nagrodę otrzymał profesor Tadeusz Skolimowski, w trzeciej Maria Suwalska, zaś w 2016 roku odebrały ją wyjątkowo dwie osoby: dr Maria Jaruga i dr Maciej Jaruga.

OFF odbył się w Sali audytoryjnej Politechniki Opolskiej. Jeszcze 3 czerwca, w piątek miało miejsce zebranie Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. A w sobotę już od 8 rano odbyła się poranna sesja warsztatowa.

Najważniejszym wydarzeniem OFF jak co roku jest przyznanie Gwiazdy Fizjoterapii. W uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 11:00 gościł m.in. Marek Sierocki, a jego obecność potwierdzała związek Opola z muzyką.

Zgromadzeni goście mieli okazję usłyszeć uzasadnienie przyznania tegorocznej nagrody.

Po zakończeniu gali odbył się konkurs wiedzy, a następnie zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii równolegle z sesją naukową, a w końcu popołudniowa sesja warsztatowa oraz Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii.