Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka tematem Międzynarodowej Konferencji Naukowej odbywającej się w Łodzi

W dniach 04-05 listopaKonferencja na temat wczesnego wspomagania rozwoju dzieckada 2016 w Łodzi, na Międzynarodowej Konferencji Naukowej spotkają się polscy i zagraniczni eksperci specjalizujący się w wieloaspektowym wspomaganiu rozwoju dzieci w wieku od 0 do 3 lat. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się kilkanaście wykładów, prelekcji oraz warsztatów, podczas których lekarze, terapeuci, fizjoterapeuci, psychologowie oraz pozostali specjaliści będą nie tylko zapoznawać się z najnowszymi badaniami czy stosowanymi  terapiami, ale także wymienią wzajemnymi doświadczeniami z tego zakresu. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od kilkunastu lat zajmuje się wielotorową terapią dzieci dotkniętych MPD.

 

„Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 3 lat” będzie tematem przewodnim tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej odbywającej się na początku listopada w Łodzi. Podczas dwudniowych wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów, uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się między innymi z najnowszymi badaniami dotyczącymi  zaburzeń rozwojowych oraz strategiami pomocy terapeutycznej, fizjoterapeutycznej czy neurologopedycznej w tym zakresie.

 

Zaburzenia integracji sensorycznej”, „Rola klasyfikacji ICF w procesie diagnostycznym
i terapeutycznym”, „Zaburzenia edukacji sensomotorycznej w przebiegu MPD”, „Zastosowanie kinezjologii i ontogenezy człowieka w terapii neurologicznej dzieci” czy „Strategie pomocy logopedycznej w przypadku małego dziecka z rozszczepieniem wargi i podniebienia” to tylko niektóre tematy tegorocznych warsztatów i wykładów. Dodatkowo uczestnicy listopadowej konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału między innymi w warsztatach Elaine Owen – od wielu lat specjalizującej się w analizie chodu i projektowaniu ortez czy Elżbiety Batorowicz, terapeutki prowadzącej badania nad komunikacją alternatywną i wspomagającą AAC.

Izabela Jachim - Kubiak Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy ŚwiatSzeroki zakres omawianych obszarów wczesnej interwencji oraz wieloaspektowość sprawia, iż nasza konferencja cieszy się  zainteresowaniem zarówno  lekarzy różnych specjalizacji, terapeutów i fizjoterapeutów, jak również pedagogów, psychologów czy logopedów. Dodatkowo dzięki obecności w jednym miejscu tak wielu ekspertów, konferencja ta jest także doskonałym miejscem  do wymiany wzajemnych doświadczeń, omawiania stosowanych terapii czy też nawiązywania współpracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż organizowane przez nas w ubiegłych latach seminaria naukowe rozrosły się uzyskując rangę  międzynarodowej konferencji i dając tym samym możliwość setkom polskich ekspertów specjalizujących się w tak ważnym zakresie, jakim jest wczesny rozwój dziecka do wymiany doświadczeń.” – podkreśla Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”- organizatora konferencji.

 

Konferencja ta stanowi jednocześnie podsumowanie innych działań fundacji związanych
z Kampanią społeczną  #17 milionów. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest właśnie Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, na co dzień zajmująca się terapią dzieci chorych na MPD. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce, których na całym świecie jest już ponad 17 milionów. Październik jest miesiącem solidarności z osobami dotkniętymi MPD i dlatego też począwszy od 5 października 2016, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, aż do końca października Fundacja „Kolorowy Świat” różnymi działaniami będzie zwracać uwagę Polaków na codzienne problemy osób chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Podobnie jak w ubiegłym roku kampanię #17 milionów wspiera wiele znanych osób, instytucji oraz osób prywatnych, które poprzez media społecznościowe informują społeczeństwo o celu kampanii. Więcej informacji dostępnych jest na: http://17milionow.pl/

 

Patronat na konferencją objęło Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, a patronat medialny Medforum.pl.

 

Udział w konferencji jest płatny, a z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Program konferencji oraz wszelkie informacje na temat rejestracji dostępne są na: http://www.kolorowyswiat.org/ekspert-mpd/konferencja

 

Data konferencji: 04-05.11.2016

Miejsce: Hotel Borowiecki, Łódź, ul. Kasprzaka 7/9

Listopadowa konferencja na temat wczesnego rozwoju dziecka