Uwagi do protestu dotyczącego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Szanowni Państwo,

 

ZG PTF chciałby serdecznie podziękować za przesłany protest i dyskusję dotycząca projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

W związku z jednakową treścią i ogólnikową formą przesłanego na  ręce członków ZG PTF protestu uprzejmie prosimy o uszczegółowienie przesłanych w proteście tez:

1. Dlaczego wyrażają Państwo kategoryczny sprzeciw projektowi ustawy o zawodzie fizjoterapeuty? Czy nie widzą Państwo konieczności uregulowania zawodu fizjoterapeuty w Polsce? Czy Państwo może protestują przeciwko projektowi wniesionemu przez klub PSL? Czy potrafią Państwo wykazać różnice dotyczące innych projektów?

2. Dlaczego i na jakiej podstawie uważają Państwo, że złożony projekt służy zaspokojeniu interesów wąskiej grupie osób i czy potrafią Państwo określić o jakie interesy chodzi? Czy są one zapisane w projekcie ustawy i czy istnieją w innych projektach np. sygnowanych przez SFP?

3. Jakie zapisy wg Państwa powinny znaleźć się w projekcie by poprawić sytuację zawodową polskich fizjoterapeutów?

4. W jaki sposób zlikwidowaliby Państwo kolejki na fizjoterapię i czy można wg Państwa dokonać w projekcie takich zapisów, które zwiększyłyby środki na fizjoterapię?

 

Jeszcze raz dziękując za przesłane opinie

ZG PTF