Kongres WCPT już za niespełna rok

Na prośbę World Confederacy for Physical Therapy (Światowej Konfederacji Fizjoterapii) przedstawiamy informację na temat Kongresu WCPT, który odbędzie się w dn. 2-4 lipca 2016 r.

WCPT oWCPT2017_web_ad_FB_abstractlaunchgłosiło listę nazwisk kluczowych wykładowców, którzy przedstawią swoje wystąpienia podczas kongresu Światowej Konfederacji Fizjoterapii w Cape Town (RPA), w dn 2-4 lipca przyszłego roku.

Program kongresu to 17 sympozjów i 75 wykładowców z całego świata. To właśnie podczas nich czołowi naukowcy i praktycy będą przedstawiać i debatować nad nowymi rozwiązaniami z dziedziny fizjoterapii.

Na potrzeby Kongresu wybrano prelegentów przedstawiających tematy obejmujące zagadnienia mające istotne znaczenie dla zawodu, dotyczące różnych obszarów praktyki i badań – powiedziała Dina Brooks, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Naukowego WCPT, któr odpowiada za program Kongresu. – Cieszymy się również, że nasi prelegenci reprezentują tak szeroką rozpiętość geograficzną. Tak więc możemy szczerze powiedzieć, że sympozja zainteresują każdego,  bez względu czy działa w zakresie praktyki klinicznej, badań naukowych czy edukacji.

Tego typu sympozja są bardzo popularnymi elementami kongresów WCPT, przyciągając wielu uczestników. Mają oni bowiem okazję nie tylko wysłuchać przedstawicieli światowych władz, ale także możliwość uczestniczenia w dyskusji.

Każde Sympozjum jest prowadzone przez Przewodniczącego, który prowadzi międzynarodową grupę prelegentów za pośrednictwem powiązanych prezentacji. Sympozjum kończą kluczowe przesłania, które można wykorzystać w codziennych pracach w zakresie praktyki, badań, edukacji, gospodarki i polityki.

***

Kongres WCPT jest organizowany co 2 lata. Poprzedni odbył się w Singapurze w roku 2015 i zgromadził ok. 3,5 tys. uczestników ze 114 krajów.

Więcej informacji o kongresie można znaleźć na stronie: http://www.wcpt.org/wcpt2017/fs

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii jest członkiem WCPT od 1967 roku.

WCPT2017_web_banner_728x90