Kongres Rehabilitacja Polska II zakończony

W sobotę 16 kwietnia zakończył się trwający trzy dni Kongres Rehabilitacja Polska II. Do Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawitało, jak informował organizator, około 600 osób – zarówno fizjoterapeutów, jak i lekarzy.

guccionePolskie Towarzystwo Fizjoterapii zaprosiło na Kongres Profesora  Andrew A. Guccione, autora książki: Fizjoterapia kliniczna w geriatrii, który w sesji inauguracyjnej wygłosił wykład pt. „Professional autonomy over clinical judgment: physical therapist practice in the 21st Century”.

Bogaty program naukowy w piątek zakończył się lampką wina, zaś w sobotę bankietem, połączonym z licznymi atrakcjami, w tym wyścigami kartingowymi na czele. Tu w rywalizacji sportowej pomiędzy przedstawicielami naszej profesji a lekarzami górą byli fizjoterapeuci, zaś triumfatorem okazał się Prezes PTF – dr Marek Kiljański, który jak się okazuje potrafi skutecznie kierować nie tylko Polskim Towarzystwem Fizjoterapii…

Wśród licznych stoisk wystawienniczych nie zabrakło także stanowiska PTF i Fizjoterapii Polskiej, na którym promowaliśmy marcowy numer pisma (zapraszamy do składania zamówień: http://redakcja-fp.pl) i listopadową konferencję w Pabianicach (http://12konferencja.edu.pl). Przypominamy, że do końca kwietnia można dokonać promocyjnej opłaty za udział w jesiennym wydarzeniu. Zapraszamy!

wernisaz_02n

Atmosfera kongresu z całą pewnością nie była idealna. Spór, jaki toczy się w związku z ustawą rzucił poważny cień na warszawskie spotkanie naukowe. Jednakże także w rozmowach z przedstawicielami lekarzy przy naszym stanowisku podkreślaliśmy nasze niezmienne stanowisko, mówiące, że szanujemy ich pracę, jednak chcemy być traktowani jako partnerzy, mający pełne prawo wykonywać swoją pracę w zakresie, do którego fizjoterapeuci zostali wykształceni. Mamy nadzieję, że wkrótce tak właśnie będzie.