Czy PTF chce zmian w ustawie?

pz-artPosłowie PiS złożyli w dn. 9 maja 2016 r. kolejny projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Polityka Zdrowotna zadała pytanie o stanowisko PTF w tej sprawie.

Przeczytaj artykuł

Często spotykamy się z argumentacją, iż ustawa o zawodzie fizjoterapeuty z 25 września 2015 r., podpisana przez Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudę 26 września 2015 r., była procedowana w bardzo szybkim tempie. Być może rzeczywiście ostatnie rozstrzygnięcia dokonały się błyskawicznie, ale był to efekt czternastomiesięcznej pracy nad projektem po jego złożeniu w Sejmie RP w lipcu 2014 r. Podczas długo trwających prac w komisji i podkomisji zdrowia dokonywano poprawek ustawy. Obecny projekt zmian pojawił się 9 maja, 11 maja trafił do sejmowej komisji zdrowia, więc na procedowanie pozostało tylko 20 dni (właściwie 6, gdyż Sejm RP pracuje teraz do 14 maja, a następnie już tylko między 18 a 20 maja). To znacznie mniej niż wspomniane 14 miesięcy…

Znamienne jest także to, iż na 10 projektów ustaw, nad którymi pracuje KZ aż trzy dotyczą fizjoterapeutów. Jeśli zaczniemy procedować od ostatniej, która wpłynęła będzie to co najmniej dziwne… I co na to Pani Poseł Hrynkiewicz, która czeka od lutego na procedowanie poprzedniego swojego projektu?

Na portalach społecznościowych zadawane są pytania o to, co PTF robi w tej sprawie. I tu odpowiedź jest równie niezmienna, jak nasze stanowisko w kwestii ustawy – robimy wszystko, co tylko się da i wszędzie, gdzie to możliwe.