Audyt systemu KRF

Koordynatorzy wojewódzcy zwrócili się do nas z prośbą o ustosunkowanie się do listu Pana Łukasza Dobrakowskiego przesłanego do nich w związku z zaplanowanym przez KOSF audytem systemu informatycznego Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów.

pismo Dobrakowski 25-10-2016

Poniżej treść listu rozesłanego do koordynatorów:

Szanowni Państwo,
Na wstępie w swoim imieniu proszę o przeczytanie do końca.
Kieruję do Państwa Koordynatorów osobistego maila. W dniu dzisiejszym dotarła do mnie informacja podjęta podczas spotkania w Ministerstwie Zdrowia. Pewne osoby, bardzo mocno podważały moją i poniekąd Państwa pracę. W ostatnim czasie wielokrotnie stawiano mi zarzuty, że niewywązuję się z zadań które na mnie spoczwały od samego początku. W efekcie powołano AUDYT, który jako podziękowanie za trud, wysiłek i poświęcony czas, będzie starał się wykazać te nieprawidłowości pod okiem zacnego grona: Członka PTF, Pana Informatyka z PTF oraz Członka SFP.

Szanowni Państwo to z Wami pracowałem przez ostatni miesiąc, a Państwo mieli przyjemność (lub nie) pracy na systemie nad którym pracowałem jeszcze miesiąc wstecz. Współpraca z Państwem jest chyba najlepszym świadectwem na moje działania. Nie neguję tego, że nie udostępniłem Panu informatykowi z PTF dostępu do systemu o który prosił Pan Przewodniczący pod koniec rejestracji. Jednak na Boga.. gdzie ów Pan był kiedy tworzono system? Gdzie był kiedy trzeba było poświęcić dnie i noce na instalacje systemu pod presją czasu na serwerach z Ministerstwa totalnie gołych. Gdzie był kiedy pojawiały się problemy? Dlaczego się tym nie interesował. Wreszcie gdzie był kiedy prosiłem aby napisac instrukcję dla Państwa (którą ostatecznie nagrałem w formie filmowej), gdzie był kiedy wykonywali Państwo do mnie telefony nawet o 12 w nocy?

Nie chcę go z tego rozliczać. Audytu się nie boję bo nie mam nic do ukrycia. Jednak jest to dla mnie uderzenie w policzek za cały ten poświęcony czas.

W ostatnim miesiącu odwaliliśmy dla tego Komitetu kawał dobrej roboty. Chciałbym Państwu serdecznie za to podziękować. Trzymaliście się Państwo standardów narzuconych przeze mnie, pracowaliśmy nad systemem i na systemie, któremu szereg osób nie tylko źle życzyły, ale i nie wróżyły sukcesu.

Sukces jest! Teraz czas podliczyć za ten sukces mnie. Wytykać błędy które się pojawiły.

Szanowni Państwo.. Prośba do Państwa. Proszę jeśli uważacie to za stosowne, napisać kilka słów, zdań lub mały esej który rozliczy moją pracę wg Państwa opinii. Czy wysyłane przez Państwa poprawki byly rozpatrywane z tygodniowym opóźnieniem, czy też raczej były wstawiane w przeciągu 24h? Czy zauważali Państwo liczne błędy i pomyłki z mojej strony? Czy odczuli Państwo różnicę w moim traktowaniu poszczególnych osób ? Czy nie udzielałem wskazówek i porad lub nie starałem się rozwiązać problemów zaistałych przez koordynatora?

Czy jeśli otworzycie swoje panele zauważyliście moją samowolkę?

Słowem.. proszę przeprowadzić audyt na mnie i przesłać go do mnie. Będą to moje referencje w początkowym etapie miłego audytu, który będzie się odbywał u mnie w domu.

Kończąc ten monolog, chciałbym jeszcze raz podziękować za współpracę.

Z góry przepraszam, za wszystkie utrudnienia z mojej strony.

Z wyrazami szacunku,
JEDYNY TWÓRCA i administrator w gorącym okresie.
Łukasz Dobrakowski