Ważna zmiana od 1 stycznia – nie daj się zaskoczyć!

Artykuł sponsorowany

Przypominamy, że fizjoterapeuci udzielający świadczeń zdrowotnych mają obowiązek prowadzenia, przechowywania i udostępniania dokumentacji medycznej. Z początkiem 2021 roku czekają nas jednak zmiany w prowadzeniu dokumentacji. Od nowego roku zobowiązani jesteśmy, tak jak i inne zawody medyczne) do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Dlaczego tak jest? 

15 kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które wprowadziło obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Rozporządzenie zakłada okres przejściowy dla formy prowadzenia dokumentacji tylko do 31 grudnia 2020 roku. To oznacza, że od 1 stycznia 2021 roku dokumentację medyczną należy prowadzić już tylko w postaci elektronicznej. 

Z myślą o tym obowiązku powstało właśnie Finezjo – bezpłatna, nowoczesna i bezpieczna aplikacja do zarządzania dokumentacją medyczną w fizjoterapii. Korzysta z niej już 40 proc. polskich praktyk fizjoterapeutycznych, co czyni z niej lidera na rynku oprogramowania dla fizjoterapeutów. Finezjo dostępne jest dla wszystkich fizjoterapeutów prowadzących indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną oraz od niedawna – dla osób pracujących w podmiotach leczniczych! Z tej drugiej wersji może korzystać każdy pracownik podmiotu, a więc nie tylko fizjoterapeuta!

Nie zwlekaj do ostatniej chwili i zacznij korzystać z bezpłatnej aplikacji do dokumentacji medycznej Finezjo już od dziś! → https://finezjo.pl/

Masz zarejestrowaną praktykę? 

W Finezjo do Twojej dyspozycji jest rozbudowana karta pacjenta z możliwością dodania załączników, model wizualizacji dolegliwości, odświeżona wersja dodawania wizyt wraz z możliwością wizyt cyklicznych, przejrzysty grafik pracy i inteligentny kalendarz z wolnymi terminami, możliwość dodania zabezpieczającego kodu PIN, personalizowane powiadomienia SMS do pacjentów oraz integracja z kalendarzem Google. Mało? W Finezjo masz również dostęp do bazy ponad 70 wideotestów, intuicyjnego słownika ICF, wbudowanych katalogów ICD-9 i ICD-10, a także gotowych i zweryfikowanych przydatnych wzorów dokumentów. To nie wszystko! Zaloguj się i sprawdź, z jakich udogodnień możesz jeszcze skorzystać.   

Prowadzisz podmiot leczniczy lub w nim pracujesz? 

Finezjo jest dla Ciebie! Aplikacja oferuje Ci intuicyjny pulpit do zarządzania całą placówką medyczną. Do dyspozycji jest podręczny „widget” najbliższych wizyt, dostęp do powiadomień, możliwość przełączania się pomiędzy gabinetami, przejrzyste statystyki gabinetu i automatyczna synchronizacja z e-WUŚ. Finezjo dla podmiotów to także prosty w obsłudze grafik pracy, funkcjonalny kalendarz z wieloma funkcjami i możliwość nadawania pracownikom różnych ról, np. fizjoterapeuty, pracownika administracyjnego, administratora lub innego specjalisty medycznego. Dzięki temu z aplikacji może skorzystać każdy! Zastanawiasz się, co z NFZ? Już teraz zainteresowane podmioty mogą korzystać z naszej testowej wersji Finezjo NFZ, w tym m. in. z integracji z e-WUŚ, e-skierowań i dodawania wizyt na NFZ. Zobacz najnowszy webinar poświęcony wersji dla podmiotów: https://www.youtube.com/watch?v=nzEWpqdNWX0&feature=youtu.be

Co dalej?

Nie zwalniamy tempa! Rozpoczęliśmy beta testy Finezjo dla osób kontraktujących z NFZ, tworzymy rozwiązania dla pediatrii oraz rozwijamy wersje dla praktyk i podmiotów.

Ile to wszystko kosztuje?

Nic. Finezjo jest stworzone, utrzymywane i rozwijane z części składek, które opłacają fizjoterapeuci. To dzięki temu możemy dostarczać naszym członkom najlepsze, bezpieczne i spełniające wszystkie wymogi oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji medycznej, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Jak zacząć korzystać z Finezjo? 

Po prostu zarejestruj się: https://finezjo.pl/register.html i postępuj zgodnie ze wskazówkami. 

Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj do rozbudowanego Centrum Pomocy https://pomoc.finezjo.pl/ lub napisz do nas na pomoc@finezjo.pl.