Patronat kwartalnika Fizjoterapia Polska
Choroby onkologiczne to jedne z najczęstszych przyczyn zgonów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dotykają one nie tylko samego pacjenta, ale również jego najbliższych – rodzinę oraz otoczenie, w którym pacjent na co dzień funkcjonuje.
Stąd też leczenie onkologiczne powinno być ukierunkowane na działanie interdyscyplinarne, w którym postępowanie operacyjne jest traktowane jako rdzeń, wokół którego skupiają się pozostałe formy pomocy tj.: postępowanie pielęgnacyjne, fizjoterapeutyczne, opieka psychologiczna, pomoc socjalna i wiele innych subdyscyplin medycznych i około medycznych.
Owa interdyscyplinarność to serce konferencji, pt.: „Wczesne wykrycie to życie – konferencja naukowa dotycząca profilaktyki i leczenia raka piersi w ujęciu holistycznym”, która odbędzie się w dniach 23-24 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Konferencja adresowana jest do: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychoonkologów, dietetyków medycznych, inżynierów biomedycznych, kosmetologów oraz specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z pacjentem onkologicznym.
Wydarzenie ma charakter otwarty (wstęp bezpłatny!). Dlatego do udziału w niej, w sposób szczególny zachęcamy: rodziny pacjentek onkologicznych, Amazonki oraz kobiety, w rodzinach których występują genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi (mutacje genu BRCA1).
Czy o raku piersi można mówić prostym językiem? MOŻNA i TRZEBA! Czy wybitne osobowości ze świata medycyny, można połączyć ze światem inżynierów i nowoczesną technologią? Zdecydowanie TAK! Wszystko to jest możliwe, jeśli oparte jest na fundamencie: duchowym i psychologicznym, oplecione opieką pielęgnacyjną, dietetyczną, kosmetyczną i estetyczną. Holistyczne podejście do problemów pacjentów onkologicznych to dzisiaj podstawa profilaktyki i leczenia raka piersi.
Program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.konferencja.pwsz-gniezno.edu.pl