Kongres WCPT w 2021 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

WCPT logoWCPT ogłosiła, że wielokrotnie nagradzany dwuletni kongres Konfederacji w roku 2021 odbędzie się w Dubaju. Przemawiając na konferencji Stowarzyszenia Fizjoterapeutów w ZEA, Prezydent WCPT Emma Stokes potwierdziła, że właśnie Dubaj będzie miejscem Kongresu za 3 lata.

“Stowarzyszenie Fizjoterapeutów W ZEA jest wyjątkowo zlokalizowane, a Dubaj daje szansę globalnej społeczności fizjoterapeutycznej na spotkanie w miejscu, które łączy Europę, Azję i Afrykę”, mówiła Emma Stokes.

“Po raz kolejny, podobnie jak w Kapsztadzie, zapraszamy globalną społeczność do przyłączenia się do nas w części świata, której nie odwiedziliśmy wcześniej w ramach Kongresu. Państwom położonym nad Zatoką Perską, a szczególnie Towarzystwu Fizjoterapii Emiratów gratulujemy udanej oferty i czekamy na możliwość dzielenia się wszystkim, czym możemy. ”

“Stowarzyszenie Fizjoterapii Emiratów jest zadowolone i dumne, że zostało wybrane na gospodarza Kongresu WCPT 2021”, powiedział prezes EPS Amal Alshamlan.

“Strategicznym celem dla naszej społeczności, zgodnie ze strategią rządu, było zorganizowanie tak prestiżowego wydarzenia w Dubaju. Kongres przyniesie wartość zawodowi fizjoterapeuty zaróno w ZEA, jak i regionalnie. Emocje zaczęły już rosnąć. ”

Po konkurencyjnym procesie weryfikacji i wizyt na miejscu, Rada WCPT uznała, że EPS, które jest członkiem WCPT od 2007 roku, oferuje ekscytującą i charakterystyczną lokalizację Kongresu.

Kongres WCPT odbywa się teraz co dwa lata. Po jednym z najbardziej udanych kongresów w Kapsztadzie, 2017, Kongres 2019 odbędzie się w Genewie w dniach 10-13 maja.

W 2016 roku Kongres WCPT 2015 został doceniony za doskonałość, wygrywając konferencję Best Association w ramach Singapore Tourism Awards.

Został ponownie doceniony w 2017 roku podczas Kongresu WCPT w Kapsztadzie zdobywając nagrodę Incredible Impacts za szereg wybitnych działań, które przyniosły korzyści Afryce i szerszej społeczności.

Źródło: WCPT