Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Międzynarodowe Sympozjum PTMŚiW Urazy przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie

12 grudnia 2019 - 14 grudnia 2019

Nasze Sympozjum jest organizowane we współpracy ze Światowym Towarzystwem Mięśni, Ścięgien i Więzadeł (InSMuLT) i uświetni 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wydarzenie to zaszczycą swoją obecnością znakomici goście z zagranicy m.in.: Prezes InSMuLT prof. Nicola Maffulli oraz sekretarz doc. Francesco Oliva, nadto znany z leczenia piłkarzy prof. Pier Paolo Mariani, prof. Lars Engebretsen szef Działu Medycyny i Nauki MKOL, prof. Calogero Foti zajmujący się rehabilitacją w sporcie, a także przedstawiciele UEFA – Henrique Jones, Wiceprezes Komisji Medycznej UEFA, Prezes EFSM-y, Markus Walden, lekarz prowadzący program edukacyjny dla lekarzy UEFA, Paul Ackermann zajmujący się osteopatią. W ramach konferencji odbędą się Panele Ekspertów w formule Okrągłego Stołu określające zasady postępowania członków zespołu medycznego w urazach sportowych. Sympozjum będzie zatem znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się aktualną wiedzą w zakresie urazów tkanek miękkich i złamań zmęczeniowych w sporcie.

W trakcie Sympozjum omówimy zagadnienia związane z etiopatogenezą urazów, ich zapobieganiem, diagnostyką, leczeniem, odżywianiem i rehabilitacją.

Do udziału w Sympozjum zapraszamy lekarzy, fizjoterapeutów, studentów i trenerów oraz inne osoby zainteresowane w/w tematyką. W trakcie Sympozjum przewidujemy zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną w postaci warsztatów pierwszej pomocy, badań wydolnościowych, badania USG, ortotyki czy osteopatii dla lekarzy i fizjoterapeutów.

Szczegóły

Początek:
12 grudnia 2019
Koniec:
14 grudnia 2019
Witryna internetowa:
http://sympozjum-ptmsiw.pl/

Organizator

Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł
Telefon:
42 253 19 06
Adres e-mail:
biuro@ptmsiw.pl
Witryna internetowa:
http://ptmsiw.com.pl

Miejsce wydarzenia

Hotel Ambasador Premium
Jana Kilińskiego 145
Łódź, łódzkie 90-315
+ Google Map